درباره ما - مرکز رسانه‌ای باور

بیشتر بدانید

پیام رئیس عمومی

من خرسندم که پلان استراتیژیک مرکز رسانه‌ای باور را به تمام تیم این مرکز، شرکای کاری، سازمان‌ها، اعضای نهادهای همکار و تمامی طرف‌های ذینفع اعلام می‌دارم.
این پلان از سال مالی 2021 الی 2025 مری‌الاجرا و به عنوان یک اصل برای چشم‌انداز آینده و فعالیت باثبات این رسانه ‌دانسته می‌شود.
بیش از یک‌ونیم دهه است که ما یک مرکز رسانه‌ای پیشتاز با استراتیژی تفکر رو به جلو در ارائه خدمات رسانه‌ای با استفاده از قابلیت‌های چندرسانه‌ای خود در شمال افغانستان هستیم.
با در نظرداشت تاریخچه‌ی خدمات متنوع رسانه‌ای در شمال افغانستان و الهام از اهداف سازمانی، ما در حال آغاز فصل جدید هستیم تا یک فرهنگ واحد را خلق کنیم که متمرکز بر آگهی‌دهی عامه، سرگرمی و ایجاد انگیزه به مخاطبین ما باشد.
به عنوان یک رسانه، هدف استراتیژیک ما این است که در نتیجه‌ی خدمات رسانه‌ای ما، سطح آگهی افراد بالا برود و تغییر مثبت در زندگی آن‌ها ایجاد گردد.


ما متعهد هستیم سازمان خود را با هدف ایجاد تعامل میان بازیگران مهم در جامعه با تمرکز بر منافع مرکز رسانه‌ای باور، قانون رسانه‌های افغانستان، دولت جمهوری اسلامی افغانستان، مردم و مشتریان خود به پیش ببریم.
ما در تحولاتی که از سال 2003 به این سو در عرصه دموکراسی، آزادی بیان، نقش زنان در دولت و نیروهای امنیتی، جوانان و آموزش و پرورش در شمال افغانستان روی داده، نقش فعال داشته‌ایم.
امروزه، ما در محیطی زندگی می‌کنیم که تغییرات به سرعت اتفاق می‌افتد و رسانه یکی از ابزارهایی ویژه‌ایست که می‌تواند فرصت‌ها و موفقیت‌ها را ایجاد کند.
پلان استراتیژیک ۵ ساله‌ی ما به این هدف ساخته شده است که هر گام موفقیت‌آمیز را اندازه‌گیری و از هر فرصت ممکن برای ثبات کاری مرکز استفاده کنیم.
به عنوان یک مرکز رسانه‌ای، به هسته‌ی قوی تعامل و ارتباطات برای جوانان، زنان، جامعه‌ی مدنی و نیروهای ملی دفاعی و امنیتی افغان مبدل شده‌ایم تا در پروسه‌ی افغانستان باثبات سهم خود را ایفاء کنیم.
ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا باکیفیت‌ترین خدمات رسانه‌ای را به همه مشتریان خود ارائه کنیم تا به یکی از اولویت‌های کاری خود دست پیدا کنیم.
تنوع، مهارت، حرفه‌ای بودن، کیفیت تولیدات و روزنامه‌نگاران باانگیزه با مشارکت 26 درصدی زنان، ارزش‌های اساسی و نمونه‌ی بارز پاسخگویی ما را تشکیل می‌دهد. ما مشتاقانه منتظریم که در عرصه‌ی کاری با مشتریان جدید، شرکا و همکاران خود تعاملات مستحکم داشته باشیم.
من از تیم مرکز رسانه‌ای باور و همتایان ما به خاطر مشارکت و تعهدات شان در انجام کارها، قدردانی می‌کنم.


ماموریت

“تبدیل شدن به یک مرکز رسانه‌ای پیشتاز که با استفاده از ظرفیت‌های خلاقانه و متنوع میان‌رسانه‌ای متعهد به اطلاع‌رسانی، آموزش و سرگرمی می‌باشد“

ماموریت مرکز رسانه‌ای باور تبدیل شدن به یک مرکز رسانه‌ای پیشتاز و مبتکر است که اطلاعات سریع و قابل اعتماد را به مخاطبان خود ارائه می‌دهد. این سازمان تلاش می‌کند تا به مخاطبان آموزش دهد تا رشد کنند، توسعه یابند و در شکوفایی کشور نقش مثبت داشته باشند. ما همچنان مخاطبین خود را سرگرم خواهیم کرد تا اندوه آن‌ها به حد اقل برسد و مثبت فکر کنند. همه این‌ها از طریق خدمات متنوع و نوآورانه‌ی رسانه‌ای حاصل خواهد شد.


دورنما

“یک مرکز رسانه‌ای برای الهام بخشیدن به زندگی افغان‌ها برای تغییر مثبت“

چشم انداز مرکز رسانه‌ای باور شامل سه حوزه اصلی است 1) یک مرکز رسانه‌ای کامل که قادر به ارائه خدمات رسانه‌ای مختلف از جمله رادیو، ویدیو، رسانه‌های اجتماعی، خدمات چاپی و سایر موارد مرتبط می‌باشد، 2) الهام بخشیدن به زندگی افغان‌ها نشان دهنده عزم ما برای الهام بخشیدن به افغان‌ها از طریق اطلاع‌رسانی و سرگرمی است تا بتوانیم به پیشرفت کشور کمک کنیم، و 3) تغییر مثبت جهت رسیدن به رشد، عدالت اجتماعی و شکوفایی است.


ارزش ها

ارزش‌های ما اصل راهنمای ما هستند. تمامی اعضای مرکز رسانه‌ای باور از این ارزش‌ها پیروی می‌کنند و یکی از شاخص‌های اصلی عملکرد در نظر گرفته می‌شود. ارزش‌های ما در بازار رسانه‌ها بی‌نظیر است و ما به ارزش‌های تعیین شده خود پایبند خواهیم بود. ارزش‌های اصلی ما شامل و اما نه محدود به موارد زیر است:اعتبار

ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا خدمات، تولیدات، و مواد نشراتی ما که از طریق رادیوها/ تلویزیون‌ها نشر می‌گردد معتبر باشد و در برابر آن مسوولیت داریم. ما همچنین اطلاعات را از منابع و افراد معتبر جمع‌آوری می‌کنیم.


اخلاقی

در سازمان ما تمامی موازین اخلاق مدنظر گرفته شده است و در تمامی امورات و ارتباطات با دیگران مراعات می‌شود. ما پالیسی‌های معیاری اخلاقی را آماده خواهیم کرد.


حرفه‌ای بودن

باور یک مرکز رسانه‌ای حرفه‌ای است که متعهد به ارائه‌ی خدمات رسانه‌ای نوآورانه، باکیفیت و سریع به مشتریانش می‌باشد. ما محیط کاری حرفه‌ای، کارمندان متخصص و ارتباطات خوب داریم که در بازار در حال گسترش رسانه‌ها بسیار مهم پنداشته می‌شود.


همکاران ما

مرکز رسانه‌ای باور با ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت بلخ، دانشگاه بلخ و میدان هوایی بین‌المللی مولانا جلال‌الدین محمد بلخی تفاهم‌نامه همکاری مشترک به امضا رسانده است.


کیفیت، نوآوری و خلاقیت

عدم سازش در کیفیت شعار ما است. خدمات ما کیفیت بالا دارد، خلاقیت و سرعت در آن‌ در نظر گرفته شده تا به خواسته‌های مشتریان ما پاسخگویی کنیم. ما در خلق ایده‌های جدید گام‌های جسورانه برمی‌داریم و اقدامات لازم را برای بهبود تولیدات و خدمات خود انجام می‌‎دهیم.


بی‌طرفی، عدم تبعیض و مساوات

بی‌طرفی، عدم تبعیض و مساوات از اساسات باورها و ارزش‌های ما است. از کارمندان و شرکای خود می‌خواهیم که جمعی فکر کنند و این ارزش‌های مهم را معامله نکنند. منافع ملی برای ما اولویت دارد. ما همچنان اطمینان می‌دهیم که مساوات جنسیتی را در محیط کاری خود رعایت خواهیم کرد.

اعضای سازمان
شیرشاه امیری

رئیس عمومیای تی

آی‌تیاسم

بازار یاباسم

مشاور رسانه ای