مجموعه شعری آسمان در قفس، در بدخشان رونمایی شد

Bawar Media CenterAugust 10, 2020259

آسمان در قفس، نام مجموعه جدیدی از اشعار جهانگیر ضمیری از شاعران معروف بدخشان است که در یک همایش ادبی در این ولایت، رونمایی شد.

این همایش ادبی از سوی مجتمع جامعه مدنی بدخشان برگزار شده است، مسوولان گفته اند که از این طریق از فعالیت‌های ادبی و هنری این شاعر اهل بدخشان قدردانی کرده‌اند.

جهانگیر ضمیری، در ولسوالی شهدای بدخشان به دنیا آمده و در بخش مهندسی نظامی مدرک لیسانس دارد، او در کنار سرایش شعر مقالات زیادی در عرصه سیاست و اجتماع نوشته است.

سیف‌الدین سایس، رییس مجتمع جامعه مدنی بدخشان می‌گوید که ضمیری از شخصیت‌های معروف بدخشان است و فعالان مدنی بدخشان خواسته اند که با رونمایی پنجمین مجموعه شعری وی، از کارنامه‌های نظامی، سیاسی و ادبی او تقدیر کند.

آقای ضمیری در غزل از سبک کلاسیک هندی پیروی می‌کند اما زبان و محتوای شعرش جدید است و به مسایل روز می‌پردازد و شعرش از لحاظ زبانی و محتوایی نو است.

قاسم رشیدی، شاعر و استاد دانشگاه بدخشان هم می‌گوید، شعر ضمیری از آثار مورد توجه است و او در سرایش شعر دست بلند دارد و با رمز و راز شعر معاصر کاملاً آشناست.

این استاد دانشگاه بدخشان، آقای ضمیری را از شاعران معروف و پرکار بدخشان می‌داند و می‌گوید که کارهای هنری آقای ضمیری در جمع آثار مورد توجه شاعران معاصر به حساب می‌آید.

پنجمین مجموعه شعری جهانگیر ضمیری، بدون حضور شاعران رونمایی شد، فعالان مدنی در بدخشان می‌گویند که آقای ضمیری به دلیل ابتلا به کرونا، در قرنطین خانگی در کابل است و نتوانسته است به بدخشان سفر کند.

 

خبرنگار: محمد شریف شایق