از روز جهانی سینما در بلخ تجلیل به عمل آمد

Bawar Media CenterDecember 28, 2020388
215_Balkh

ریاست اطلاعات و فرهنگ بلخ روز جهانی سینما را با حضور سینماگران این ولایت گرامی‌داشت.
محمد صادق سرمست زاده مدیرعمومی هنر ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت بلخ درهمایش گرامی‌داشت از روز جهانی سینما گفت، با اینکه جامعه جهانی پول‌های هنگفت را به افغانستان سرازیر کرده بود اما درعرصه فرهنگ و سینما کمتر توجه صورت گرفت.
سرمست زاده، نا‌امنی را مانع رشد و پیشرفت سینماگران کشور دانسته می‌گوید، در سال‌هایی که افغانستان در امنیت خوبی بسر می‌برد با سینماگران آلمان و ایران کار می‌کردند و زمینه کار و فعالیت بهتر به سینماگران ایجاد شده بود اما حال سینما گران با وضعیت نا‌امنی و ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند و به دلیل نبود امنیت کار سینماگران محدود شده به فضای شهر در حالیکه نقاط مختلف کشور به ویژه ولسوالی‌ها مکان زیبا و خوب است برای تهیه فلم.
درهمین حال سینماگران بلخ با ابراز ناراحتی می‌گویند که سینماگران افغانستان 30 فیصد حمایت می‌شوند ومتباقی دربارۀ آنان قضاوت‌های نادرست می‌کنند.
آنان حکومت را به بی توجهی برای رشد هنر سینما در کشور متهم کرده می‌گویند، سال‌هاست که برای داشتن یک تالار نمایش فلم‌های شان صدا بلند می‌کنند اما دولت صدای شان را نمی‌شنود و تا‌کنون به این خواست شان توجه نکرده است.
قابل یاد آوری است که مطیع الرحمن کریمی رئیس اطلاعات و فرهنگ بلخ مشکلات سینماگران را می‌پذیرد و می‌گوید که تلاش‌ها برای ساخت تالار نمایش فلم در بلخ جریان دارد و امیداور است که این تالار ساخته شود.
خبرنگار: مهناز موزون