برای بیشتر از پنجصد خانواده در بغلان پول نقد و البسه زمستانی توزیع شد

Bawar Media CenterJanuary 18, 2021337

ریاست مهاجرین و عودت کنندگان ولایت بغلان پیش از چاشت امروز برای 676 خانواده بی‌جا شده در این ولایت پول نقد و البسه زمستانی توزیع کرد.
شریف‌ الله شفق رئیس مهاجرین و عودت کنندگان ولایت بغلان می‌گوید که این خانواده‌ها در سال روان بر اثر جنگ از مناطق شان بی‌جا شده بودند که برای هر خانواده مبلغ پانزده هزار افغانی پول نقد و همچنان یک کیت زمستانی که شامل کمپل و البسه بوده توزیع گردید.
وی افزود، این مساعدت از سوی سازمان ملل متحد در امور مهاجرین یا «IOM» به همکاری مالی موسسه انکشافی ایالات متحده امریکا یا «USAID» پس از انجام سروی برای خانواده‌های بی‌جا شده از جنگ ولسوالی‌های مختلف این ولایت صورت گرفته است.
به گفته وی، دولت در تلاش است تا با انجام سروی به مشکلات بی‌جا شدگان جنگ در این ولایت رسیدگی صورت گیرد و روند توزیع برای مستحقین همچنان ادامه دارد.
در همین حال شماری از خانواده‌هایی که کمک دریافت کرده اند از دولت خواهان کمک‌های بیشتر هستند و می‌گویند که در حالت ناگوار زندگی قرار دارند.
به اساس معلومات ریاست عودت و مهاجرین ولایت بغلان، در چند سال اخیر بیش از بیست هزار خانواده در این ولایت از خانه‌های شان بی‌جا شده اند که حدود هفت هزار آن بر اثر جنگ بی‌جا شده اند.