بررسی وضعیت امنیتی سمنگان

Bawar Media CenterJanuary 24, 202196
232_Samangan

پیش از چاشت امروز، تورن‌جنرال غلام مصطفی وردک، قوماندان قول اردوی ۲۰۹ شاهین، طی سفری به ولایت سمنگان با والی و مسئولان امنیتی این ولایت گفتگو کرد.
آقای وردک به رسانه‌ها گفت، سمنگان از ولایت‌های نسبتاً امن کشور است ولی هرازگاهی وضعیت امنیتی این ولایت متحول می شود که زیاد نگران کننده نیست. آقای وردک افزود: «قول اردوی ۲۰۹ شاهین با تمام امکانات گروه‌های هراس‌افگن را سرکوب می کند.»
محمد داوود کلکانی، والی سمنگان نیز گفت که وضعیت امنیتی به استثنای ولسوالی دره‌صوف پائین، در تمامی نقاط این ولایت زیر پوشش نیروهای امنیتی است. به گفته آقای کلکانی، نیروهای امنیتی به شمول اردو، پولیس و امنیت ملی با هم‌آهنگی کامل امنیت سمنگان را تأمین و هراس‌افگنان را سرنگون می‌کنند.
فرمانده قول اردوی ۲۰۹ شاهین در حالی برای بررسی وضعیت نظامی سمنگان سفر می‌کند که در جریان یک هفته‌ی پسین به اساس اعلامیه ریاست امنیت ملی سمنگان، سه طالب مسلح دست از جنگ کشیده و به این ریاست تسلیم شده اند.
در ولسوالی‌های دره‌صوف پائین و روی دوآب ولایت سمنگان گهگاهی تحرکات شورشیان دیده می‌شود، اما مسئولان امنیتی می‌گویند وضعیت زیر کنترول است و نگرانی جدی وجود ندارد.
خبرنگار: شمس‌الدین میرزایی