افتتاح بیمارستان ۵۰ بستر کووید-۱۹ پولیس ملی حوزه شمال

Bawar Media CenterFebruary 6, 2021194
252-Balkh

بیمارستان ۵۰ بستر کووید-۱۹ پولیس ملی به سطح زون با حضور مقامات وزارت داخله در شهر مزارشریف افتتاح شد.
سید معراج‌الدین سادات، فرماندۀ پولیس بلخ می‌گوید، پیش از این با مشکلات زیادی در بخش درمان سربازان زخمی روبرو بودند و بار دوش بیمارستان قول اردو ۲۰۹ شاهین می‌شدند، اما حال با ایجاد بیمارستان ۵۰ بستر کووید-۱۹ بر علاوۀ بیماران کرونا، سربازان زخمی نیز مداوا می‌شوند.
وی همچنان از وزارت امور داخله خواست که برای شان آمبولانس زرهی در نظر گیرد تا بتوانند سربازانی را که در میدان نبرد در ولسوالی‌ها زخمی می‌شوند به راحتی انتقال دهند.
درهمین حال، دوکتور محمد ‌آصف برومند، رئیس عمومی خدمات صحیۀ پولیس وزارت امور داخله، گفت که این بیمارستان با وسایل مجهز و پیشرفته به ارزش یک میلیون و هفت‌صدهزار دالر آمریکایی ساخته شده است.
به گفتۀ آقای برومند این بیمارستان در حال حاضر تا حدی می‌تواند مشکلات صحی سربازان زون شمال را حل بسازد، اما نیاز برای انکشاف این بیمارستان هنوز وجود دارد. وی از والی بلخ خواست که زمینی را در اختیار شان بگذارد تا بیمارستان را انکشاف دهند و تولید اکسیجن را نیز فعال بسازند تا مشکلات پولیس در زون شمال بگونۀ درست رفع گردد.
شایان ذکر است که پیش از این نیز بیمارستان ۵۰ بستر کووید-۱۹ در ولایت‌های ننگرهار و پکتیا فعال شده بود و قرار است چهار بیمارستان از این نوع در ولایت‌های دیگر نیز ایجاد شود.
خبرنگار: مهناز موزون