در سال جاری ۳۲۳ پروژه انکشافی در بغلان تطبیق شده است

Bawar Media CenterFebruary 23, 2021339
279_Baghlan

مقامات محلی ولایت بغلان می‌گویند که در سال جاری ۹۳ پروژه بزرگ و بیش از ۲۳۰ پروژه کوچک انکشافی در سطح این ولایت تکمیل و به بهره‌برداری سپرده شده است.
اکرام‌الدین برفکی، رئیس سکتوری مقام ولایت بغلان، می‌گوید که این پروژه در بخش‌های زراعت، صحت، معارف، اشتغال‌زایی و ترمیم جاده‌ها بوده که در سال جاری در مرکز و ولسوالی‌های بغلان تکمیل شده است.
وی افزود، این پروژه‌ها مشکلات موجود هزاران خانواده را برطرف ساخته و برای باشندگان محل زمینۀ کار را نیز مهیا کرده است.
همزمان محمداکبر بارکزی، والی بغلان، می‌گوید که در پلان انکشافی سال آینده نیز ده‌ها پروژه بزرگ و کوچک در سطح این ولایت عملی خواهند شد.
آقای بارکزی همکاری مردم را در راستای انکشاف و بازسازی مهم خوانده و از آنان می‌خواهد که به خاطر حفاظت از پروژه‌های عام‌المنعه با دولت همکاری جدی نمایند.
در همین حال، باشندگان ولایت بغلان از تطبیق پروژه‌های انکشافی در مناطق شان خوشبین هستند و به دولت و مؤسسات کمک‌کننده اطمینان می‌دهند که مردم به خاطر حفاظت از پروژه‌های انکشافی به هیچ فرد و یا گروه اجازه نخواهند داد که مانع انکشاف و بازسازی در این ولایت شود.
این درحالی‌ست که در پلان انکشافی ولایت بغلان حدود ۲ هزار پروژه انکشافی گنجانیده شده است که به گفته مقامات بغلان این پلان تا پنج سال آینده قابل تطبیق می‌باشد.