کمپاین آگاهی‌دهی و دیوارنگاری محیط زیست از سوی جوانان در مزارشریف راه‌اندازی شد

Bawar Media CenterApril 3, 202179
324_Balkh

شماری از جوانان رضاکار در یک اقدام کمپاین آگاهی‌دهی و نقاشی روی دیوار را به منظور پاک نگهداشتن شهرشان در مزارشریف راه‌‎اندازی نمودند.
ذاکره بخشی یکی از برگزار کننده‌های این برنامه می‌گوید، از اینکه وضعیت محیط زیستی در حال بدتر شدن است و کمترین کار و فعالیت در مورد محیط زیست صورت می‌گیرد، خواستند در این مورد مهم کار رضاکارانه انجام دهند.
وی افزود که فعالیت شان را از مکاتب و دانشگاه‌ها آغاز کرده‌اند و می‌خواهند که سطح آگاهی را در مورد اهمیت محیط زیست بلند ببرند که تا فعلا پانزده کمپاین آگاهی‌دهی را در شهر مزارشریف راه‌اندازی نموده اند و هم اکنون در یکی از دیوارهای پر تجمع شهر مزارشریف پیامی را همراه با تصویر نقاشی کرده‌اند که از مردم می‌خواهد به میحط زیست توجه داشته و پاک نگهداشتن شهر را مسئولیت خود بدانند.
درهمین حال رهگذران می‌گویند که در مورد اهمیت محیط زیست، آگاهی‌دهی اندک صورت گرفته و برای داشتن میحط خوب و پاک باید کمپاین‌های آگاهی‌دهی بیشتر شود تا سطح فهم و دانش شهروندان در مورد ارزش و اهمیت محیط شان بلند برود و احساس مسئولیت کنند.
گفتنیست که برنامۀ دیگری به هدف طرح و ترتیب پلان محیط زیست از سوی ادارۀ ملی حفاظت از محیط زیست با حضور اشتراک کننده‌ها از نه ولایت شمال و شمال‌شرق به مدت دو روز در شهر مزارشریف راه‌اندازی شده است که بگفته مسئولان اداره ملی حفاظت از محیط زیست، با بازنگری و ترتیب پلان محیط زیست می‌خواهند سند بهتری را به جهانیان پیشکش کنند و توجه آنان را برای کمک‌های مالی بین‌المللی حفاظت از محیط زیست افغانستان جلب نمایند.
خبرنگار: مهناز موزون