ساخت یک باب مکتب متوسطه توسط مردم محل در بدخشان

Bawar Media CenterMay 5, 2021302
391_Badkhshan

مسئولین ادراۀ معارف بدخشان می‌گویند که ساکنان چند روستا در ولسوالی کشم بدخشان به منظور برطرف‌سازی مشکلات دانش‌آموزان از ناحیۀ نبود مکان آموزشی مناسب اقدام به اعمار ساختمان یک باب مکتب متوسطه در روستای «نایب» این ولسوالی نموده‌اند.
معراج‌الدین رحیمی، سخن‌گوی ریاست معارف بدخشان گفت که این ساختمان نزدیک به چهار میلیون افغانی هزینه برداشته که توسط مردم محلی پرداخت شده است.
به گفتۀ وی ریاست معارف بدخشان از همکاری‌های مردم در راستای رسیدگی به مشکلات آموزشی دانش‌آموزان سپاس‌گزاری نموده و تعهد می‌سپارد که در زمینۀ رفع نیازمندی‌های آموزشی آنان از هیچ‌گونه تلاش دریغ نمی‌کند.
انجنیر عبدالباقی، یکتن از باشندگان محل که کار ساختمانی مکتب نایب سرای را در این ولسوالی به پیش برده است می‌گوید که ساختمان این مکتب ۷ صنف درسی، سه باب تشناب، دیوار احاطه و دیگر ملحقات مربوط به این مکتب را در بر می‌گیرد.
وی می‌افزاید:«اکنون بیش از ۸۰۰ دانش‌آموز در دو زمان در این مکتب مصرف فراگیری آموزش هستند و انتظار داریم که با توسعۀ کار ساختمانی این مکتب بتوانیم به مشکلات دانش‌آموزان پایان دهیم.»
مسئولین اداۀ معارف بدخشان می‌گویند که هم‌اکنون در این ولایت ۷۵۶ باب مکتب وجود دارد که ۶۲ درصد آن دارای ساختمان بوده که از این میان ۳۰ درصد آن ساختمان‌های پخته و اساسی داشته و ۳۲ درصد دیگر ساختمان‌های قدیمی اند که نیاز به ترمیم دارند و متباقی ۳۸ درصد آن فاقد ساختمان اند.
خبرنگار: سمیع‌الله سیحون