افتتاح و بهره‌برداری پروژۀ آب آشامیدنی در سرپل

Bawar Media CenterMay 19, 2021504
408_Sarepul

با افتتاح حدود ۴۰ پروژۀ عام‌المنفعه مشکلات آب آشامیدنی صحی بیش از دوهزار خانواده در مرکز ولایت سرپل مرفوع گردیده است.
انجنیر احمدجاوید جاوید، رئیس احیا و انکشاف دهات ولایت سرپل به باور می‌گوید که این پروژه‌ها از طریق برنامۀ ملی آب‌رسانی وزارت احیا و انکشاف دهات کشور به هزینۀ بیش از ۲۲ ملیون افغانی کمک مالی دفتر یونسف سازمان ملل متحد در مکاتب شهری، ناحیه اول شهر سرپل، شهر نو و روستا‌های خارکش و آسیاباد مرکز این ولایت تطبیق گردیده است.
نسیمه آرزو، معاون امور اجتماعی مقام ولایت که در مراسم افتتاح یکی از این پروژه‌ها در شهر نو سرپل حضور داشت، خواهان تلاش مسئولین برای تطبیق و منظوری دیگر پروژه‌های عام‌المنفعه شد.
با این حال، حمید‌الله بیک معاون کمیسیون سمع شکایات ولسی جرگه که در برنامۀ افتتاح این پروژه‌ها صحبت می‌کرد، وعده سپرد که برای کسب منظوری اجرای برنامه‌های انکشافی دیگر مثل اعمار سرک، ساخت مکاتب و تنظیم آب زراعتی در این ولایت نیز تلاش خواهد کرد.
شماری از باشنده‌گان مرکز سرپل با قدردانی از تلاش‌های وکلای سرپل در تطبیق همچو پروژه‌های عامه، گفتند که در گذشته اطفال خانواده‌ها با مشقت زیاد آب آشامدنی را از راه‌های دور انتقال می‌دادند که با افتتاح این پروژه‌ها چالش‌های موجود رفع گردیده است.
چندی قبل نیز مسئولین ریاست احیا و انکشاف دهات ولایت سرپل از افتتاح و بهره‌برداری ۲۳ پروژه آب آشامیدنی صحی در ولسوالی‌های سانچارک و بلخاب این ولایت خبر داده بودند.
خبرنگار: محمدیونس نعیمی