نگرانی‌ها امنیتی و دعوت از مردم غرض حمایت از نیروهای نظامی در سرپل

Bawar Media CenterMay 24, 202164
415_Sarepul

نماینده‌گان مردم در شورای ولایتی و فعالین مدنی در سرپل از وضعیت پیش آمدۀ امنیتی در این ولایت ابراز نگرانی نموده از دولت مرکزی خواستار توجه جدی در زمینه می‌باشند.
محمدنور رحمانی، رئیس شورای ولایتی سرپل در یک نشست خبری ضمن نگرانی خود از وضعیت امنیتی در این ولایت از دولت مرکزی به خصوص سکتور امنیتی کشور خواست تا جهت مهار ساختن این وضعیت و پاسخ به نگرانی‌های مردم اقدامات جدی را عملی نمایند. وی همچنان به نماینده‌گی از مردم این ولایت تعهد داد که بیشتر از پیش از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور حمایت نموده و با آن‌ها همکاری می‌کند.
رئیس و شماری از اعضای جامعۀ مدنی در سرپل نیز ضمن نگرانی‌ از وضعیت امنیتی در این ولایت، از مردم دعوت می‌کنند تا در کنار نظام بی‌استند و از نیروهای امنیتی شان حمایت نموده و با آنان در تأمین امنیت بهتر همکاری داشته باشند.
با این حال ذبیح الله امانی سخنگوی والی سرپل ضمن بجا دانستن این نگرانی‌ها برای مردم اطمینان می‌دهد که نیروهای امنیتی می‌توانند مستقلانه از مردم و خاک خود دفاع و حراست نمایند و از مردم نیز می‌خواهد که در راستای تأمین امنیت بهتر، با این نیروها همکاری داشته باشند.
این در حالی‌ست که به گفتۀ مقامات امنیتی در سرپل شب گذشته مخالفین مسلح دولت بالای مرکز ولایت و مراکز ولسوالی‌های صیاد، سوزمه قلعه، گوسفندی و پوسته‌های امنیتی شاهراه‌های سرپل – جوزجان و سرپل ـ سوزمه قلعه به هدف قطع راه‌های مواصلاتی مرکز و ولسوالی‌ها حملات تهاجمی نمودند که از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی مستقر در این ولایت حملات شان عقب زده شده است.
محمدیونس نعیمی